Mój blog o wszystkim

Nie każdy ma tyle sił i ochoty, by w deszczowe dni wysiadać z samochodu tylko po to by otworzyć bramę wjazdową lub garaż. Z pomocą przychodzą napędy do bram wjazdowych i garażowych. Napędy do bram garażowych należy wybierać stosownie do okoliczności, jeżeli uprzednio posiadam istniejący budynek, a kiedy ledwo projektujemy, to dobrze jest pomyśleć nad bramą w czasie stawiania domu i kupić takiego typu bramę, aby z miejsca mogła mieć napęd automatyczny.

Bramy rolowane

Bramy rolowane

Należy wiedzieć, że bramy rolowane  zakładane są równocześnie z odrzwiami najczęściej za pomocą śrub i plastikowych kołków. W celu automatyzacji furty trzeba przewidzieć stosowną miejsce nad ościeżnicą i obwarować wystarczającą trwałość nadproża. Powinno się również przeprowadzić w stosownym położeniu kable elektryczne do założenia napędu. Napędy do bram garażowych kupuje się  w porównaniu do ciężaru furty, natomiast mniej doniosłe bywa to, jaka to brama. Najczęściej do wybranej furty łatwo da się wybrać odpowiedni napęd do bramy. Dopasowuje się właściwą siłę siłownika i w tym może klientom dać wsparcie subiekt. Zwykle napędy do bram garażowych są zdatne do instalacji samodzielnej. Może to potrwać około 3-4 godzin, jeżeli brama otwiera się bez zacinania. Kiedy jednakowoż nie posiadamy przygotowania technologicznego, to warto przejrzeć opinie o różnych markach w internecie. Jeśli nasz garaż jest w bryle domu, to poprawnie jest nabyć napęd z paskiem wykonanym z kewlaru, który służy do przenoszenia działania motoru na bramę, w ten sposób siłownik  funkcjonuje mniej głośno i nie przeszkadza rodziny. Napędy do bram garażowych przenoszone za pomocą łańcuchów powodują więcej jazgotu, z tej przyczyny instaluje się je tylko do garaży stojących obok domu.

W przypadku domów mieszkalnych lepsze są napędy ciągnące, które mogą być zakładane zarówno do bram skrzydłowych,  jak rolowanych. Jest to wygodne wyjście w napędach przydomowych. Wzory różnią się głównie mocą uciągu oraz liczbą powierzchni wrót z którą mogą pracować. Kolejny rodzaj siłowników, więc zakładany na wałku bramy, instaluje się do wrót w przemyśle.