Mój blog o wszystkim

Od zawsze kochałam domy drewniane i gdy wymyśliliśmy z moim małżonkiem, iż zaczynamy kupować willę, to w pierwszym rzucie miałam świadomość, iż ten dom będzie z drewna. Drzewo jest przecież najlepszym izolatorem temperatury, wyraźnie efektywniejszym niż styropian i wełna mineralna, które aktualnie powszechnie używa do ocieplania budynków, a przy tym wygląda pięknie i naturalnie.

Konstrukcja budynku

Budynek skonstruowany z materiałów drewnianych okazuje się więc dobrze docieplony, a równocześnie jest w nim sympatyczna atmosfera, specyficzny charakter, którego nigdy nie zapewni nikomu dworek z pustaków. Podobnie domek stawiany w technice szkieletowej nie zapewni nikomu cudownego naturalnego charakteru który przydają domy drewniane. Jest to sprawa aromatów, charakterystycznej formy przestrzeni.

Więcej: drzwi-drefor.pl- drzwi wewnętrzne

Obecnie materiał na domy drewniane nasącza się preparatami sprawiającymi, że materiały drewniane nie są nieodporne na pożary, zatem i kłopot wielkiego zagrożenia pożarem znika. Oczywiście każdemu zdrowo myślącemu chyba nie trzeba oznajmiać, że domy drewniane dają możliwość mieszkania w naturalnych warunkach, zatem są dobroczynne dla zdrowia mieszkańców. Posiadają one na dobitkę inną dodatnią cechę. Nie musi się czekać do dalszego okresu budowlanego po wybudowaniu stanu surowego, więc w zasadzie da się w tym domku zamieszkać tego samego roku, w którym otworzymy budowanie. Lokal stawia się z gotowych modułów przywożonych na parcelę i w zasadzie po paru miechach da się w owym zamieszkać. Rodzinny lokal zatem będzie z bali.

Została nam tylko sprawa dobrania zakładu, która ma nam dom postawić, ale już raczej przesądzone, że będzie to firma Drefor i moje marzenie się w końcu spełni:)