Mój blog o wszystkim

Moto

Bardzo dużo osób rozumie wyraz wysyłka, lecz nie bywają na tę sytuację wnikliwie sobie wspomnieć do czego odmienione słowo tyczy. Wobec powyższego, ekspedycja to pewien z elementów branży tzw. TSL czyli przewóz- wysyłka logistyka. Wobec powyższego o wysyłce faktycznie można mówić, iż jest to zaplanowane wykonywanie zlecenia polegające na aranżowaniu tranzytu towaru wedle zlecenia, powiązane z wykonaniem zróżnicowanych niezbędnych funkcji ponadprogramowych wynikających z potrzeb określonego zamówienia. Czytaj dalej

W zasadzie można by rzec a także zatwierdzić, iż tranzyt międzynarodowy rozpoczyna się już w momencie kiedy poczynią się wszelakimi przysługami dowozu towaru lub jednostek poza granice państwa. Lecz w terminie gdy Polska została regionem członkowskim Unii Europejskiej, sprawa się odrobinę mota, bowiem wszelakie usługi transportowe są wtedy uznawane za wskazywane w centrum społeczeństwa, a my natomiast chcielibyśmy zrozumieć więcej informacji tyczących się tego jak prezentuje się tranzyt międzynarodowy. Czytaj dalej

W ubiegłym miesiącu, wydarzyło się że dopadł mnie dylemat. Nic specjalnego jak się okazało,musiałem, przewieźć raczej daleko jedną dość dużą palemkę.
Stała pół wieku malutka w międzywojennej rezydencji stryjka, miała trochę za mało luksów ale zrobiła użytek z możliwości i wyrosła na ładne kilka metrów.

Dużo więcej jak pospolite skromne parę. Z rozmaitych racji powinienem przewieźć ją do innego miasta i zaraz na starcie objawił się kłopot. Palma była niechętna peregrynacji samochodem osobowym,zaakceptowałem to,rozmiary miała nadmiernie wybujałe,musiałem zorganizować adekwatny transport. Pierwszego dnia wpadłem w rozpacz, transport myślałem to jakiś horror.

Targowanie się z pracownikami o dokładnie cokolwiek,zbijanie ceny i pozostałe cymesy.
W dodatku stryj miał dom w obcym mi mieście i fachowców transportowców w ogóle nie znałem.
Pomógł mi internet. Po napisaniu wyrazu transport otrzymałem aż tyle odsyłaczy,że zdołałbym przetransportować carską armię do Patagonii a nie tylko palmę biedaczkę od wujka.
Zauważyłem w związku z tym postęp olbrzymi. Zamówiony transport nie stworzył zupełnie najmniejszych perturbacji,kierowca i pomocnik wnieśli palemkę, zadbali o nią jak o własne najdroższe dziecko. Jeżeli w przyszłości będę palemką ,również chcę mieć tak wspaniały przewóz.

Rozprawka stworzona na podstawie barierki TAP Poland.